ranneliike.net - Homokansan yhdistävä tekijä
Tunnus    Salasana    
  


Palveluoppaassa mukana
IT-Palvelu Taitava
Kotisivut ja IT-tuki taitavasti. Kotisivuihin kuuluu suunnittelu, toteutus ja hostaus. IT-tukeen kuuluu mm. opastus uusien laitteiden hankinnassa, nykyisten laitteiden huollot ja korjaukset, ohjelmistojen asennukset sekä käytön neuvonta. Myös kotikäynnit.
vapaalla trendit matkakohteet ruoka- ja drinkkireseptit koti ja asuminen hyvinvointi ihonhoitovinkit
kirjat lehdet sähköinen glbt-kirjasto elokuvat ja sarjafilmit teatteri tv-kalenteri televisio radio musiikki levyesittelyt artistiesittelyt listat euroviisut

Lesboille suunnattuja tiedotusvälineitä

Lesbian News - Lesbian Newspapers - Lesbian Magazines - Lesbian Communities

Katso myös GLBT-lehdet: ranneliike.net

EUROOPPA

Suomi

Lepakkolaakso lepakkolaakso.net
Sappho www.sappho.net
SQS-lehti sqslehti.wordpress.com

Ruotsi

Bang - feministisk kulturtidskrift www.bang.a.se
Ful - feministisk analys och queer kultur www.tidskriftenful.se
Lambda Nordica www.lambdanordica.se

Norja

Lesbisk OnScreen www.lesbiskonscreen.com
Trikster - A Nordic Queer Journal www.trikster.net

Tanska

Forum - magasin för könsforskning www.kvinfo.dk

Iso-Britannia

Chroma www.chromajournal.co.uk
Diva Direct [Shopping] www.divadirect.co.uk
Diva Magazine www.divamag.co.uk
eurOut eurout.org
F-Word [Feminist] www.thefword.org.uk
g3 Magazine g3mag.co.uk
Gingerbeer - Lesbian Guide to the UK www.gingerbeer.co.uk
Lesbilicious www.lesbilicious.co.uk
Organik B.L.U. Black Lesbians Unite organikblu.ning.com
Velvet Club www.velvet-club.com
Tickled Pink Magazine www.tickledpinkmagazine.co.uk
Time Out London - Gay & Lesbian www.timeout.com

Irlanti

Gaelick www.gaelick.com

Saksa

Aviva Berlin www.aviva-berlin.de
Escape - Hamburg www.escape-hamburg.de
Konnys Lesbenseiten www.lesben.org
Lautstärker www.lesben-magazin.com
Lesarion Community www.lesarion.de
Lesben.info www.lesben-info.de
Les News www.lesnews.de
Lespress www.lespress.de
Lesweb www.lesweb.de
L-mag www.l-mag.de

Hollanti

Divaplanet Community www.divaplanet.nl
Girls Like Us GLU Magazine www.glumagazine.com
LaVita www.la-vita.nl
Zij aan Zij Magazine www.zijaanzij.nl

Belgia

Scumgrrrls scumgrrrls.org

Sveitsi

Lesbian Switzerland www.lesbian.ch
Lestime www.lestime.ch
Los.ch www.los.ch
SHOE International Lesbian Community www.shoe.org

Itävalta

Lesbian Austria www.lesbian.at

Ranska

Barbieturix www.barbieturix.com
La Dixième Muse www.ladixiememuse.com
L’éditorielles www.l-editorielles.com
Lesbia Mag www.tassedethe.com
Lez Attitude www.lez-attitude.com
Lez Attitude l’annuaire www.lez-attitude.com
Tasse de Thé/Lezpress www.tassedethe.com
Têtu/Têtue www.tetu.com

Espanja

Bollo & Butter - Barcelona www.bolloandbutter.com
Ca la Dona - Barcelona www.caladona.org
Felesai www.felesai.es
Femme Fatale www.femme-fatale.es
Lesbiana Portal www.lesbiana.es
Lesbian Lips www.lesbianlips.es
LesboNet Comunidad lesbonet.org
Les Pensantes www.lespensantes.es
LSBI www.lsbi.org

Portugali

LES Online www.lespt.org

Italia

Arcilesbica Associazione www.arcilesbica.it
elleXelle comunità www.ellexelle.com
Lista lesbica italiana www.listalesbica.it
Towanda! www.towanda.it
Tra donne www.tradonne.com

Tsekki

BengáLes www.bengales.cz
eLnadruhou www.elnadruhou.cz
GayNet Holky aktualne.gaynet.cz
Holky v Brně www.holky-brno.info
Lesba Magazin magazin.lesba.cz
Lesbický koutek www.drbna.cz
Rozdílné Rytmy www.rozdilnerytmy.cz

Slovakia

Lesba.sk www.lesba.sk

Puola

Lesbijka.org www.lesbijka.org
Kobiety Kobietom kobiety-kobietom.com

Unkari

Labrisz www.labrisz.hu

Slovenia

Slovenian Queer Resources Directory www.ljudmila.org

Kroatia

CroL www.crolportal.com
Kontra - Zagreb www.kontra.hr
Lori - Rijeka www.lori.hr
Queer Zagreb www.queerzagreb.org

Serbia

BaLConn www.balconn.com
Labris www.labris.org.rs

Kreikka

Lesbian Greece www.lesbian.gr

Turkki

Bia News - Gender bianet.org
Bia News - Women bianet.org

Venäjä

Lesbiru www.lesbiru.com
Lesbi.ru www.lesbi.ru
Pinx shop.gay.ru

POHJOIS-AMERIKKA

Kanada

Fence, The [Bisexual Women] - Toronto www.thefence.ca
Lesbian Quarterly - Vancouver www.lesbianquarterly.com
Lesbian Toronto www.lsbntoronto.com
No More Potlucks nomorepotlucks.org
Pink Elephant - Victoria, BC www.thepinkelephant.ca
Shameless Magazine [Feminist] www.shamelessmag.com
SuperDyke Community www.superdyke.com
Treize www.revuetreize.org

USA

10,000 Couples www.10thousandcouples.com
After Ellen www.afterellen.com
Bust Magazine [Feminist] www.bust.com
Cherry Grrl www.cherrygrrl.com
Gay and Lesbian Rainbow Pages gayrainbowpages.com
Gayellowpages - Women Web Links www.gayellowpages.com
Gay Parent Magazine www.gayparentmag.com
Interlude Magazine interludesubscriptions.blogspot.com
Lesbian Gamers www.lesbiangamers.com
Lesbian Geek www.lesbiangeek.com
Lesbian Lifestyle thelesbianlifestyle.com
Lesbian Night Life www.lesbiannightlife.com
Lesbian.org www.lesbian.org
Lesbian Podcast www.thelesbianpodcast.com
Lesbian Worldwide Events www.girlports.com
Les Connections Events www.lesconnections.com
One More Lesbian - The Lesbian Media Site www.onemorelesbian.com
Pink Sofa - Lesbian Community Worldwide www.thepinksofa.com

USA - Koillinen (Northeast)

New York

- New York City

Autostraddle www.autostraddle.com
Go Magazine www.gomag.com
Time Out New York - Gay & Lesbian newyork.timeout.com
Velvetpark - Dyke Culture in Bloom www.velvetparkmedia.com

Pennsylvania

Lavender Letter - Harrisburg www.lavenderletter.com

Rhode Island

Devilles Online www.devillesonline.com

USA - Keskilänsi (Midwest)

Illinois

Amigas Latinas - Chicago www.amigaslatinas.org
Time Out Chicago - Gay & Lesbian chicago.timeout.com

Michigan

Lesbian Connection/ What Helen Heard - East Lansing www.lconline.org
Women Out and About/WOA Midweek News www.womenoutandabout.com

USA - Etelä (South)

Dirtrict of Columbia - Washington, DC

Women In The Life Association www.womeninthelife.com
PhatGirlChic - DC Lesbians of Color www.phatgirlchic.com

Florida

gir(L) Magazine - Lighthouse Point www.girl-magazine.com
Mama Raga Newsletter - Gainesville www.mamaraga.com
She Magazine - Davie www.shemag.com

Georgia

Labrys Magazine - Atlanta www.labrysatl.com

Maryland

Feminist Studies - College Park www.feministstudies.org

North Carolina

Out Impact Magazine - Wilmington www.outimpact.com
Rainbow Wedding Network Magazine - Asheville www.rwnmagazine.com

Oklahoma

Oklahoma City Lesbian www.okclesbian.com

Texas

Butch-Femme Community - Dallas www.butch-femme.com
L Style G Style Magazine - Austin www.lstylegstyle.com

USA - Länsi (West)

Arizona

Women’s Community Connection/WCC Webzine - Tempe www.womenscommunityconnection.com

California

- San Diego

FlawLes Magazine www.flawles.com
Lavender Lens www.thelavenderlens.com
San Diego Gay & Lesbian News/FlawLes sdgln.com

- San Francisco

Betty’s List bettyslist.com
Bint el Nas - Muslim women www.bintelnas.org
Curve Magazine www.curvemag.com
Go Get Your Girl On www.gogetyourgirlon.com
National Center for Lesbian Rights www.nclrights.org
Olivia Lesbian Travel www.olivia.com
San Francisco Chronicle - Gay & Lesbian www.sfgate.com

Jane and Jane Magazine - Sacramento www.janeandjane.net
Lesbian News LN Magazine - Torrance www.thelnmag.com
Lez Get Real lezgetreal.com
L-Spot Palm Springs www.lspotpalmsprings.com
L-Word Newsletter - Humbolt County www.lword.mamajudy.com
SheWired - Los Angeles www.shewired.com

Oregon

Bitch Magazine[Feminist] - Portland bitchmagazine.org

ETELÄ-AMERIKKA

Bolivia

Mujeres Creando - La Paz www.mujerescreando.org

Brasilia

Dykerama dykerama.uol.com.br
Parada Lésbica paradalesbica.com.br
Um Outro Olhar www.umoutroolhar.com.br

Chile

Rompiendo el Silencio www.rompiendoelsilencio.cl
RS Magazine www.rsmagazine.cl

Costa Rica

Mujer y Mujer www.mujerymujer.com

Meksiko

Dónde ir - La Guía gay y lesbian de la Ciudad de Mexico www.donde-ir.com
Les Mexico www.lesmexico.org
LeSVOZ www.lesvoz.org.mx
Macha Mexico - A Lesbian Guide to Mexico City www.machamexico.com
MujerXmujer www.mujerxmujer.com

Kolumbia

DeGeneres-E www.degeneres-e.org
Lesbianas Bogotá www.lesbianascolombia.com

Peru

Lez 4 Lez www.lez4lez.com

AFRIKKA

Marokko

Lesbiennes du Maroc www.lesbiennesdumaroc.com

Etelä-Afrikka

Behind The Mask www.mask.org.za
Coalition of African Lesbians CAL www.cal.org.za
Mambagirl www.mambagirl.com

AASIA

Etelä-Korea

Korean Sexual Minority Culture and Rights Center www.kscrc.org
Lesbian Counceling Center in South Korea www.lsangdam.org
LZine www.lzine.net

Filippiinit

My Femme Magazine www.myfemme.com.ph

Indonesia

Satupelangi www.satupelangi.com

Intia

Jiah Magazine www.facebook.com
Sappho For Equality - Kolkata sapphokolkata.org

Japani

Lesbians Of Undeniable Drive LOUD www.space-loud.org
Tokyo Wrestling www.tokyowrestling.com

Kiina

Les+ Magazine www.lesplus.org

Libanon

Alwaan - Arab Lesbian Women & Allies Network www.alwaandykes.com
Bekhsoos www.bekhsoos.com
Meem www.meemgroup.org

Malesia

The KL Word www.theklword.com

Palestiinan alue

Al-Qaws/The Rainbow www.alqaws.org
Aswat www.aswatgroup.org

Singapore

For People Like Us PLU www.forplu.com
Herstory/For The Grrls FTG Magazine www.herstory.ws
Sayoni blog.sayoni.com

AUSTRALIA

Bound Magazine www.boundmagazine.com
Cherrie cherrie.e-p.net.au
LOTL [Lesbians on the Loose] Magazine www.lotl.com
Older Dykes www.olderdykes.org


Katso myös nämä
 
 
   
© Sateenkaariyhteisöt ry 2001-2017 - Tietoa meistä - Yhteystiedot ja palaute - FAQ - Käyttöehdot Tekstiviestipalvelut tarjoaa Labyrintti Media Oy